Jak wyróżnić się na targach?

Twoja firma zamierza uczestniczyć w targach? Warto zastanowić się, jak wyróżnić stoisko targowe, by osiągnąć sukces. Dobra lokalizacja może pomóc, ale z pewnością nie jest najważniejsza. Warto pamiętać, że targi służą przede wszystkim zwiększeniu świadomości marki, wzmocnieniu relacji z dotychczasowymi klientami i zwróceniu uwagi nowych. To także czas wzmożonej konkurencji i okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży. Dowiedz się, jak wyróżnić się na targach, by skutecznie realizować założone cele

Jak wyróżnić stoisko targowe, czyli odpowiedni projekt

Decydując się na udział w targach, warto stworzyć przestrzeń przyjazną dla klientów. Ograniczona powierzchnia stoiska targowego w żadnym wypadku nie powinna oznaczać mniejszego wysiłku włożonego w projekt, dlatego przygotuj strategię działania. Określ cel udziału w targach i zadbaj o kompetentną obsługę, która przez kilka dni będzie wizytówką Twojej firmy - dotyczy to zarówno znajomości kwestii technicznych na temat oferty jak i umiejętności nawiązywania kontaktu. 
Jeśli nie wiesz, jak wyróżnić stoisko targowe, pamiętaj o kilku podstawowych kwestiach:

  • stoiska targowe powinny być estetyczne i solidnie wykonane - pierwsze wrażenie jest kluczowe dla zainteresowania potencjalnych klientów.
  • Zadbaj o odpowiednią i atrakcyjną wizualnie ekspozycję tylko wybranych produktów (w myśl zasady: co za dużo, to niezdrowo), ale nie zapominaj także o bezpośrednim kontakcie z klientem. Dopiero połączenie tych dwóch elementów wpłynie na sukces Twojego stoiska targowego.
  • Dostosuj stoisko targowe do tego, w jaki sposób ma być postrzegana Twoja firma. Nowoczesne rozwiązania sprawdzą się, jeśli chcesz być ekspertem w branży. Z kolei wybierając ekologiczne materiały czy technologie, pokazujesz, że naprawdę dbasz o środowisko.
  • Jeśli jest to możliwe, podziel stoisko targowe na kilka mniejszych, jasno wyznaczonych, stref. To może być na przykład strefa do rozmów z klientami, z nowościami lub bestsellerami z oferty oraz z materiałami reklamowymi.

Stoisko przyciągające wzrok jest ważne, ale jak wyróżnić się na targach w inny sposób? Jak wskazuje serwis SprawnyMarketing.pl gadżety przyciągają około 29% uczestników targów. Warto więc zadbać o interesujące gadżety reklamowe, bezpośrednio nawiązujące do Twojej oferty. 

Jak skutecznie wyróżnić się na targach?

Wiesz już jak wyróżnić stoisko targowe, ale zadbaj też o to, by klienci wiedzieli, że uczestniczysz w danym wydarzeniu. Nawet najlepsze stoisko nie pomoże, jeśli zabraknie odwiedzających. Poinformuj o swojej obecności media społecznościowe i zadbaj o szeroki zasięg. Targi to również doskonała okazja na spotkania z klientami, na które zwykle nie ma czasu oraz wzmocnienie istniejących już relacji. Jednocześnie nie zapominaj o tym, by uważnie obserwować działania konkurencji. W ten sposób dowiesz się, jakie mają plany na przyszłość oraz jak inaczej można wyróżnić się na targach. 

Zamknij menu

Pokaż produkty

Kontakty

Live-Chat
Infolinia działu handlowego


0048 63 240 35 52

pon do czw od 8.00 do 17.00
pią od 8.00 do 16.00

WhatsApp


0048 609 883 338

Uwaga!

Twoja przeglądarka aktualnie nie jest dostępna. Przepraszamy

VKF Spork Heinz Renzel Sp. z o.o.
Przesuń w górę