Zdobywanie nowych klientów nie należy do łatwych zadań, o czym wie każdy przedsiębiorca. Mogą w tym pomóc flagi reklamowe, które są mobilne. Można je ustawić przed swoją siedzibą albo zabrać ze sobą na targi, konferencje itp. Sprawdź, jak możesz wykorzystać windery reklamowe!

Flagi i windery reklamowe – rodzaje

Flaga reklamowa może być ściśle dostosowana do potrzeb klienta. Windery różnią się między innymi kształtami, rozmiarami, kolorami. Podzielić je można na flagi reklamowe:

 • dwustronne,
 • jednostronne,
 • z masztem,
 • z nadrukiem,
 • na samochody,
 • firmowe.  

Maszty reklamowe to zazwyczaj przenośne, lekkie systemy, składające się z masztu z aluminium i głowicy. Wykorzystane do ich budowy materiały muszą wytrzymać zmienne warunki atmosferyczne, tj. być odporne na mróz, deszcz, promieniowanie UV oraz porywisty wiatr. To ostatnie jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Wszystko to powoduje, że  flagi reklamowe mają zastosowanie o każdej porze roku!

Flagi i windery reklamowe – zalety

Jakie są zalety takiej masztów reklamowych? Przede wszystkim dają one swobodę jej zagospodarowania. Windery reklamowe mają dużą powierzchnię, na której zmieści się każdy przekaz reklamowy i dowolna grafika. Ze względu na swe rozmiary są dobrze widoczne z daleka. W przeciwieństwie do reklam na billboardach czy banerów są one elementem ruchomym. Ich łopotanie na wietrze skutecznie przykuwa uwagę odbiorców. Nie ma więc ryzyka, że flaga reklamowa “wrośnie” w krajobraz, przez co stanie się niezauważalna dla odbiorców. Dodatkowo można na niej umieścić materiały w wielu kolorach, co wyróżni ją wśród tła. Można też pomysłowo skomponować ją z miejscem, w którym stoi, wykorzystując np. element zaskoczenia.

Flagi i windery reklamowe – zastosowanie

Flagi i windery reklamowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzą się przy wszelkich imprezach na powietrzu, jak:

 • festiwale, 
 • festyny, 
 • targi, 
 • pokazy,
 • wystawy,
 • zawody sportowe,
 • koncerty.

Dzięki różnorodności dostępnych kształtów i rozmiarów mogą być też używane podczas konferencji, szkoleń czy innych wydarzeń odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych. Organizator promując się na nich, utrwala swoją markę w pamięci uczestników. Bardzo popularne jest też zastosowanie flag reklamowych w galeriach handlowych.

Flagi reklamowe często są też po prostu wykorzystywane do reklamy stacjonarnej przed siedzibą firmy. Takie rozwiązanie stosuje się podczas otwarcia nowej siedziby firmy. Maszty reklamowe pojawiają się także na stałe przed lokalami gastronomicznymi, sklepami lub zakładami produkcyjnymi. Przy ich pomocy marketingowcy mogą informować o trwających lub nadchodzących promocjach, planowanych akcjach czy zmianach oznaczenia firmy.

Łatwość montażu i demontażu oraz przewożenia flagi firmowej sprawiają, że chętnie jest wykorzystywana do promocji na stoiskach podczas targów krajowych i zagranicznych.  Dzięki tym cechom flagi i windery reklamowe świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie działań marketingowych.

Podsumowanie

Wiesz już czym są windery i flagi reklamowe i jak mogą być przydatne w promocji Twojej firmy. Wykorzystaj uniwersalność, jaką daje reklama na tych nośnikach! Daj się zauważyć klientom! Sprawdź ich ofertę na stronie VKF Renzel i wybierz odpowiednia do swoich celów! 

Zamknij menu
Przesuń w górę