Zastanawiasz się jak zrobić identyfikator? Poproszono Cię w firmie o jego przygotowanie, ale nie masz pojęcia jak podejść do zadania? Jaki identyfikator przygotować, aby wzbudzał zainteresowanie i zapadł gościom w pamięć? Wybór lub stworzenie idealnego identyfikatora może przysporzyć trudności, jednak jest to zadanie wykonalne. Dowiedz się, jakie kroki poczynić w tym kierunku i od czego zacząć, a zadanie wykonasz z przyjemnością. 

Jak stworzyć identyfikator idealny?

Identyfikator powinien składać się z plakietki i zawieszki lub przypinki, w zależności gdzie należy go nosić. Zostaw odpowiednią ilość miejsca na imię i nazwisko. Pamiętaj o tym, żeby identyfikator nie był zbyt duży oraz zbyt mały. Inni uczestnicy z łatwością muszą dostrzec, co jest na nim napisane. Zastanawiasz się, jaka czcionka do identyfikatora będzie najodpowiedniejsza? Wybierz tą najprostszą i najbardziej czytelną – widoczną nawet z dużej odległości. Pomyśl o dużych literach i wytłuszczeniu najważniejszej informacji. Pamiętaj o spójności i poprawności językowej, co pozwoli Ci wyjść na profesjonalistę. Jeżeli decydujesz się na wielką czcionkę, to zastosuj ją na każdym identyfikatorze, aby wszystko wyglądało schludnie. Unikaj błędów językowych i stylistycznych oraz zapisuj dobrze każde nazwisko – chyba nikt by się nie ucieszył z literówki w swoim imieniu.

Inne elementy takie jak stanowisko, wykonywany zawód czy nazwa firmy powinny znajdować się pod nazwiskiem i mieć mniejszą czcionkę. Zamawiając identyfikatory, przejrzyj wcześniej listę uczestników i zwróć uwagę na wszystkie imiona i nazwiska. Dostosuj rozmiar identyfikatora do najdłuższego z nich. Warto wykonać wcześniej projekt wizytówki w programie graficznym lub ręczne.

A jakie mocowanie będzie najlepsze? Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz przymocować plakietkę. Jeżeli uczestnicy mają nosić ją na szyi, to przypnij identyfikator do smyczy, z której nie spadnie. Siadając, można ściągnąć identyfikator i położyć go obok siebie. Pamiętaj też, że identyfikator na smyczy, nie pasuje do każdego wydarzenia. Jeżeli musisz przygotować identyfikatory na ekskluzywną galę balową, to pomyślę o czymś innym. Może dobrze sprawdzą się mniejsze plakietki, przypinane do paska lub do kołnierzyka?

Identyfikacja to podstawa

Zastanawiasz się, po co służy identyfikator? Pamiętaj, że biorąc udział w większym wydarzeniu kulturalnym lub sportowym identyfikacja jest podstawą. Konferencje, spotkania biznesowe, duże imprezy masowe tworzy sztab ludzi i wiele osób bierze w nich udział. W związku z tym dobrze by było, aby uczestnicy wiedzieli, kim jest dana osoba i mogli podjąć z nią interakcje lub poprosić o pomoc, jeżeli jest to ktoś z obsługi. Profesjonalne identyfikator uchronić się od popełnienia faux-pas.

Zastosowanie identyfikatorów

Identyfikator spełnia przede wszystkim funkcję informacyjną, dzięki niemu wiemy, kim jest spotkana osoba. Daje szansę podjęcia rozmowy, zapytania o drogę czy salę w której odbywa się konferencja. Na smyczy albo plastikowej plakietce można umieścić nazwę lub logo swojej firmy i dodatkowo sprawić, że identyfikator posłuży jako niewielka powierzchnia reklamowa. Warto te kwestie dobrze rozegrać, gdyż identyfikatory używane są w miejscach, gdzie jest masa ludzi. Myśl nieszablonowo, stawiając na szali swoją markę. Przedstaw siebie w jak najlepszym wydaniu wykorzystując do tego powierzchnię plastikowych kart.

Podsumowanie

Wiesz już co zrobić, aby stworzyć idealny identyfikator. Pamiętaj o:

  • widocznej czcionce,
  • pogrubieniu,
  • unikaniu błędów językowych i stylistycznych,
  • zadbaniu o wielkość plakietki.

Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, gdyż wpływają na finalny efekt. Szukając najlepszych rozwiązań korzystaj z asortymentu profesjonalistów. VKF Renzel to sklep internetowy oferujący wyposażenie przedsiębiorstw, artykuły do promocji towarów, a nawet stoiska firmowe.

Zadbaj o to, żeby wykonane przez Ciebie identyfikatory zapadły w pamięć uczestników wydarzenia i były niezapomnianą pamiątką na przyszłe lata.

Zamknij menu

Pokaż produkty

Kontakty

Live-Chat
Infolinia działu handlowego


0048 63 240 35 52

pon do czw od 8.00 do 17.00
pią od 8.00 do 16.00

WhatsApp


0048 609 883 338

Uwaga!

Twoja przeglądarka aktualnie nie jest dostępna. Przepraszamy

VKF Spork Heinz Renzel Sp. z o.o.
Przesuń w górę