Zastanawiasz się jak zrobić identyfikator? Poproszono Cię w firmie o jego przygotowanie, ale nie masz pojęcia jak podejść do zadania? Jaki identyfikator przygotować, aby wzbudzał zainteresowanie i zapadł gościom w pamięć? Wybór lub stworzenie idealnego identyfikatora może przysporzyć trudności, jednak jest to zadanie wykonalne. Dowiedz się, jakie kroki poczynić w tym kierunku i od czego zacząć, a zadanie wykonasz z przyjemnością. 

Jak stworzyć identyfikator idealny?

Identyfikator powinien składać się z plakietki i zawieszki lub przypinki, w zależności gdzie należy go nosić. Zostaw odpowiednią ilość miejsca na imię i nazwisko. Pamiętaj o tym, żeby identyfikator nie był zbyt duży oraz zbyt mały. Inni uczestnicy z łatwością muszą dostrzec, co jest na nim napisane. Zastanawiasz się, jaka czcionka do identyfikatora będzie najodpowiedniejsza? Wybierz tą najprostszą i najbardziej czytelną – widoczną nawet z dużej odległości. Pomyśl o dużych literach i wytłuszczeniu najważniejszej informacji. Pamiętaj o spójności i poprawności językowej, co pozwoli Ci wyjść na profesjonalistę. Jeżeli decydujesz się na wielką czcionkę, to zastosuj ją na każdym identyfikatorze, aby wszystko wyglądało schludnie. Unikaj błędów językowych i stylistycznych oraz zapisuj dobrze każde nazwisko – chyba nikt by się nie ucieszył z literówki w swoim imieniu.

Inne elementy takie jak stanowisko, wykonywany zawód czy nazwa firmy powinny znajdować się pod nazwiskiem i mieć mniejszą czcionkę. Zamawiając identyfikatory, przejrzyj wcześniej listę uczestników i zwróć uwagę na wszystkie imiona i nazwiska. Dostosuj rozmiar identyfikatora do najdłuższego z nich. Warto wykonać wcześniej projekt wizytówki w programie graficznym lub ręczne.

A jakie mocowanie będzie najlepsze? Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz przymocować plakietkę. Jeżeli uczestnicy mają nosić ją na szyi, to przypnij identyfikator do smyczy, z której nie spadnie. Siadając, można ściągnąć identyfikator i położyć go obok siebie. Pamiętaj też, że identyfikator na smyczy, nie pasuje do każdego wydarzenia. Jeżeli musisz przygotować identyfikatory na ekskluzywną galę balową, to pomyślę o czymś innym. Może dobrze sprawdzą się mniejsze plakietki, przypinane do paska lub do kołnierzyka?

Identyfikacja to podstawa

Zastanawiasz się, po co służy identyfikator? Pamiętaj, że biorąc udział w większym wydarzeniu kulturalnym lub sportowym identyfikacja jest podstawą. Konferencje, spotkania biznesowe, duże imprezy masowe tworzy sztab ludzi i wiele osób bierze w nich udział. W związku z tym dobrze by było, aby uczestnicy wiedzieli, kim jest dana osoba i mogli podjąć z nią interakcje lub poprosić o pomoc, jeżeli jest to ktoś z obsługi. Profesjonalne identyfikator uchronić się od popełnienia faux-pas.

Zastosowanie identyfikatorów

Identyfikator spełnia przede wszystkim funkcję informacyjną, dzięki niemu wiemy, kim jest spotkana osoba. Daje szansę podjęcia rozmowy, zapytania o drogę czy salę w której odbywa się konferencja. Na smyczy albo plastikowej plakietce można umieścić nazwę lub logo swojej firmy i dodatkowo sprawić, że identyfikator posłuży jako niewielka powierzchnia reklamowa. Warto te kwestie dobrze rozegrać, gdyż identyfikatory używane są w miejscach, gdzie jest masa ludzi. Myśl nieszablonowo, stawiając na szali swoją markę. Przedstaw siebie w jak najlepszym wydaniu wykorzystując do tego powierzchnię plastikowych kart.

Podsumowanie

Wiesz już co zrobić, aby stworzyć idealny identyfikator. Pamiętaj o:

  • widocznej czcionce,
  • pogrubieniu,
  • unikaniu błędów językowych i stylistycznych,
  • zadbaniu o wielkość plakietki.

Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, gdyż wpływają na finalny efekt. Szukając najlepszych rozwiązań korzystaj z asortymentu profesjonalistów. VKF Renzel to sklep internetowy oferujący wyposażenie przedsiębiorstw, artykuły do promocji towarów, a nawet stoiska firmowe.

Zadbaj o to, żeby wykonane przez Ciebie identyfikatory zapadły w pamięć uczestników wydarzenia i były niezapomnianą pamiątką na przyszłe lata.

Zamknij menu
Przesuń w górę