Jak wybrać idealny regał sklepowy?

Choć jest to podstawowe wyposażenie sklepu, wiele osób ma problem z tym, jaki wybrać regał sklepowy. W dużej mierze odpowiada za to bogata oferta, która szczególnie u osób początkujących w biznesie może wywołać niemały zawrót głowy. Tymczasem umiejętnie zaplanowana przestrzeń i odpowiednio dobrane regały sklepowe, ułatwiają znalezienie potrzebnego towaru. To z kolei sprawi, że klienci poczują się komfortowo i chętniej do Ciebie wrócą. Dowiedz się, jaki wybrać regał sklepowy, aby osiągnąć oczekiwane efekty sprzedażowe

Dopasowanie regału do produktów

Idealny regał sklepowy jest dostosowany do oferowanego towaru. To podstawowa zasada, o której paradoksalnie łatwo zapomnieć. Asortyment decyduje o optymalnej wielkości regałów oraz odpowiednim rozstawie, kącie nachylenia i maksymalnym obciążeniu półek. Przykładowo - sprzedając żywność, należy wybrać regał z bezpieczną powłoką, potwierdzoną odpowiednimi atestami. Znaczenie ma również powierzchnia lokalu, jakim dysponujesz - na rynku są dostępne specjalne modele dopasowane do sklepów małych oraz wielkopowierzchniowych. Warto mieć to na uwadze, wybierając idealny regał sklepowy. 

Jakość wykonania regału sklepowego

Prawdopodobnie szukasz rozwiązania, które sprawdzi się przez kilka kolejnych lat. Na co zwrócić uwagę, wybierając regał sklepowy? Wysoka jakość to fraza, która pojawia się w co drugim sklepie internetowym nie bez powodu. Solidne wykonanie regału sklepowego ma istotne znaczenie dla skutecznej prezentacji asortymentu. Idealne regały sklepowe:

  • mają stabilną konstrukcję,
  • są wykonane z trwałych materiałów,
  • są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Możliwość regulacji

Jaki wybrać regał sklepowy do magazynu? Popularnym i uniwersalnym rozwiązaniem są metalowe regały, często umożliwiające regulację wysokości poszczególnych półek. To doskonały wybór, jeśli często zmieniasz asortyment. Dodatkowym ułatwieniem jest również możliwość regulacji stopek, co pozwala dopasować regał sklepowy do określonego rodzaju podłoża

Estetyka i funkcjonalność

Dla klientów ważne jest nie tylko wykonanie regału, ale również jego estetyka. Nowoczesny design, choć brzmi jak pusty slogan, ma bezpośrednie przełożenie na postrzeganie sklepu. Oznacza to, że idealny regał sklepowy powinien być minimalistyczny i pozbawiony pstrokatych detali (chyba, że taka jest specyfika Twojej branży). Zniszczone półki mogą skutecznie zniechęcić klienta do zakupów, a tego chcesz uniknąć, prawda?

Estetyczny wygląd powinien iść w parze z funkcjonalnością - poniekąd jest to odpowiedź na pytanie, jaki wybrać regał sklepowy. Pracownikom powinien ułatwiać wykładanie towaru, natomiast klientom dać łatwy dostęp do wybranych produktów.

Jaki wybrać regał sklepowy?

Możliwość kupienia tańszego wyposażenia jest dla wielu właścicieli kusząca. Tymczasem, inwestycja w nowe, schludnie wyglądające regały sklepowe przyniesie więcej korzyści. Po pierwsze, solidnie wykonane meble zostaną z Tobą na dłużej. Po drugie, wbrew pozorom klienci zwracają uwagę na detale - nowy regał sklepowy robi zdecydowanie lepsze wrażenie niż półki z odpryskami. Jeśli nie masz pewności, który model będzie najlepszy, skorzystaj z porad doświadczonego zespołu VKF Renzel. 

Zamknij menu
Przesuń w górę