Dobra prezentacja produktów to podstawa udanej sprzedaży. Wiele razy zastanawiałeś się, jak zrobić regały sklepowe, by przyciągnęły uwagę klientów i wyglądały profesjonalnie? Półki sklepowe powinny być oznakowane w odpowiedni sposób i mieć porządnie ułożony towar. Zachęci to klientów do zapoznania się z asortymentem sklepu bardziej niż bałagan na półkach oraz brak cenówek. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zadbać o półki sklepowe, to podsuwamy Ci kilka propozycji.
 

Jak zadbać o półki sklepowe?

Klient przychodząc do Twojego sklepu, chce zrobić zakupy bez zastanawiania się, ile kosztuje dany towar. Jednak w wielu sklepach zdarza się, że konsument musi “podróżować” po sklepie w poszukiwaniu czytnika, by poznać cenę produktu. Taka sytuacja z pewnością nie zachęci go do ponownych zakupów w tym sklepie.

Jak więc zadbać o regały, by były one przystosowane do klienta i dobrze się prezentowały? Warto zaopatrzyć się w akcesoria, które dobrze wyeksponują towar oraz poinformują klienta np. o jego cenie. Mowa tutaj m. in. o listwach cenowych czy systemach regałowych. Do utrzymania porządku na regałach sklepowych przydadzą Ci się także artykuły higieniczne. Uzupełniając wyposażenie sklepu, warto zamówić również słupki odgradzające, które posłużą do wyznaczenia przestrzeni do poruszania się dla klientów sklepu.
 

Na co zwrócić uwagę przy dbaniu o półki sklepowe?

 
  • Na odpowiednią cenę

Przede wszystkim należy zadbać, by każdy produkt miał prawidłową cenę. Wielokrotnie można spotkać się z sytuacją, kiedy przy kasie klient dowiaduje się, że cena danego produktu jest inna niż na półce. Nie jest to miła niespodzianka i wprowadza kupującą osobę w zakłopotanie. Jednak przede wszystkim brak prawidłowej ceny jest niezgodny z prawem, ponieważ narusza prawa konsumenta. Warto zaopatrzyć regały do sklepu w listy cenowe. Umożliwią one umieszczenie cenówek, dzięki czemu zakupy będą dla klientów przyjemne i klarowne.

  • Na ułożenie towaru

Dobrze ułożony towar zapewni profesjonalny wygląd półek. Warto, by produkty, które są takie same lub mają podobne przeznaczenie, znajdowały się obok siebie. Ułatwi to konsumentom wybór i porównanie poszczególnych marek. Wpłynie to też na ich pozytywne opinie, ponieważ nie będą musieli szukać np. szamponu i żelu do kąpieli po dwóch różnych stronach sklepu. 

  • Na puste miejsca

Nie ma nic gorszego niż puste miejsce na regale, podczas gdy klient chce kupić dany produkt. Sklep traci przez to konsumentów, a Twój zysk się zmniejsza. Jeśli klient przyjdzie do sklepu i napotka puste miejsca lub będzie musiał sięgać po towar na całą głębokość półki, to jest duża możliwość, że już nie wróci.

  • Na napisy promocyjne

Uwagę klientów z pewnością przyciągną napisy promocyjne lub chwytliwe hasła reklamowe, które możesz umieścić przy pomocy listew. Kolorowe karteczki będą rzucały się w oczy i skupią uwagę na konkretnych produktach. To dobry sposób, by przełamać zwykły wygląd listwy z cenówkami.

  • Na czystość

Najważniejsze jest jednak utrzymanie czystości i porządku na regałach sklepowych. Jeśli klienci zobaczą rozsypany towar na półce lub zgniecione kartoniki produktów, to nie zachęci ich to do zakupu. Wręcz przeciwnie, następnym razem zastanowią się, czy warto tu zrobić zakupy.
 

Jaki rodzaj półek wybrać?

Pewnie zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednie półki, by były funkcjonalne dla pracowników, którzy wykładają towar oraz dla klientów, którzy chcą go kupić. Zwróć uwagę na kilka ważnych czynników jak np. wysokość, udźwig czy rodzaj półki, a na pewno dokonasz dobrego wyboru.

Regał sklepowy powinien posiadać odpowiednią wysokość. Dlaczego? Jeśli kupisz zbyt wysoki regał, to produkty na samej górze, będą dostępne tylko dla wyższych klientów. Niższe osoby nie mogąc sięgnąć po produkt, który chcą kupić, zrezygnują z zakupów u Ciebie.

W zależności od tego, jaki towar chcesz umieścić na półce sklepowej, musisz zaopatrzyć się w regał o odpowiednim udźwigu. Jest spora różnica między wagą kilku batoników, a kilku zgrzewek wody. Dlatego nie każdy regał sklepowy jest przystosowany do każdego produktu. Zwróć więc na to uwagę przy ich zakupie.

Regały powinny być też dopasowane do wielkości sklepu oraz produktów, które będą na nim ustawione. Inne półki sprawdzą się w dużym sklepie spożywczym, a inne w lokalnym sklepie z zabawkami.

Jakie więc półki do sklepu będą najlepsze? Polecamy metalowe regały, które mają solidną konstrukcję i zadbają o dobrą ekspozycję towaru. Są uniwersalne, więc sprawdzą się w każdym sklepie. Jeśli chcesz, możesz postawić na drewniane półki do sklepu. To bardziej eleganckie rozwiązanie niż metalowe odpowiedniki. Nadadzą przestrzeni ciekawego wyglądu, a klienci będą pod wrażeniem wyglądu sklepu.
 

Podsumowanie

Po przeczytaniu tego tekstu będziesz wiedzieć, jak zadbać o półki sklepowe i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Do swojego sklepu możesz wybrać regały wykonane z metalu lub z drewna. Żeby były bardziej funkcjonalne, dokup do nich dodatki, które umożliwią np. zamontowanie cen lub dbanie o dobrą ekspozycję towaru.

Zamknij menu
Przesuń w górę