Jakie wybrać stojaki odzieżowe?

Ekspozycja produktów jest niezwykle istotna, o czym wie każdy Visual Merchandiser. Wcześniej jednak pojawia się pytanie, jak wybrać stojak odzieżowy – tak, by stworzyć wystawę estetyczną i przyciągającą uwagę. Obecnie na rynku są dostępne stojaki odzieżowe wykonane z różnych materiałów, ale nie każdy zachwyca jakością. Z tego względu warto wiedzieć, jaki wybrać wieszak do ubrań, aby uniknąć późniejszego rozczarowania

Jak wybrać stojak odzieżowy? Po pierwsze jakość

W przypadku wyposażenia sklepu należy się kierować prostą zasadą – kluczowa jest jakość oraz solidne wykonanie. Jest to szczególnie istotne, jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać stojak odzieżowy stojący, który powinien być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jedna sukienka lub kilka lekkich bluzek z wiskozy nie będą stanowić poważnego obciążenia, ale większość sklepów dysponuje szerszym asortymentem. Jaki więc wybrać wieszak do ubrań? Przede wszystkim niezawodny – dobrze sprawdzą się modele wykonane z chromowanych elementów oraz wysokiej jakości metalu, dostosowanego grubością do planowanego obciążenia. 

Po drugie mobilność

Szukając mebli do domu, zwracamy uwagę na funkcjonalność proponowanych przez producentów rozwiązań – podobnie należy podejść do tematu stojaków odzieżowych. Wieszaki powinny być zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić wykonywanie pracy. Trudno sobie wyobrazić sprzedawcę dźwigającego ciężki stojak po wielkopowierzchniowym sklepie, prawda? Z tego względu należy wybrać mobilny stojak odzieżowy, który nie tylko umożliwia przenoszenie go z miejsca na miejsce wraz z towarem, ale również posiada blokadę, dzięki czemu pozostaje nieruchomy przez resztę czasu. Mobilność wieszaka to także:

  • szansa na szybką reakcję, jeżeli konieczna jest zmiana aranżacji wnętrz,
  • łatwość utrzymania czystości na terenie sklepu i magazynu,
  • sprawny transport na linii sklep – magazyn. 

Warto również szukać składanych stojaków na ubrania oraz z posiadających możliwość regulacji wysokości – im więcej funkcji, tym łatwiej przystosować wieszak do aktualnych potrzeb sklepu.  

Po trzecie dobry producent

Istotne jest nie tylko pytanie, jak wybrać stojak odzieżowy, ale również gdzie go kupić. W tej kwestii obowiązuje zasada – dobry producent posiada szeroki wybór wieszaków na ubrania, dzięki czemu możesz zamówić kilka modeli, najbardziej odpowiadających potrzebom sklepu. Przykładowo w ofercie VKF Renzel znajdziesz mobilne stojaki o różnej wielkości, z możliwością regulowania wysokości lub wyposażone w dodatkowe regały. Jednocześnie producent jest otwarty na realizację projektów indywidualnych, dzięki czemu będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania. Wybierając stojak odzieżowy warto bowiem uwzględnić charakter sklepu tak, aby stworzyć spójną wizualnie aranżację. 

Zamknij menu
Przesuń w górę