Chcesz mieć na własnej posesji maszt flagowy? Pozwolenie czy zgłoszenie – zastanawiasz się, co trzeba zrobić? W takim przypadku koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Piszemy o wszystkim, co powinieneś wiedzieć na temat masztów flagowych.
 

Maszt flagowy przed domem – co mówią przepisy?

Maszty flagowe nie służą wyłącznie do wywieszania flagi państwowej. W wielu przypadkach takie konstrukcje mogą stanowić doskonałą formę reklamy. Wywieszenie flagi z logo bądź nazwą własnego przedsiębiorstwa to dobry sposób na promowanie swoich usług. Czy można jednak zaznaczać tak swoją obecność? Warto poznać obowiązujące przepisy prawa budowlanego.

Według punktu trzeciego zezwolenie na budowę konieczne jest wyłącznie w momencie tworzenia konstrukcji wolnostojącego masztu antenowego. Maszty flagowe są jednak niższe i nie mogą w sposób znaczący ingerować w otoczenie – tak, jak w przypadku masztów antenowych. Maszty flagowe wykonuje się wyłącznie z lekkich tworzyw sztucznych bądź innych materiałów, które jednak nie wpływają niekorzystnie na środowisko. Jak wygląda kwestia masztów flagowych a prawa budowlanego? Takie konstrukcje nie zostały ujęte w zapisie prawa, zatem kwestia ta pozostaje w dalszym ciągu nierozstrzygnięta. Nie ma również informacji o tym, w jakiej odległości od działki może znajdować się taki maszt.
 

Maszt flagowy bez pozwolenia – czy jest zgodny z prawem?

Planujesz budowę masztu? Pozwolenie czy zgłoszenie – żadna z tych opcji nie jest uregulowana prawnie. W związku z tym, że brak jest jednoznacznego stanowiska rządu w sprawie masztów flagowych, przed ich postawieniem przed władnym domem czy firmą, warto skonsultować się ze Starostwem Powiatowym bądź podobnym urzędem. Pozwoli to uniknąć kłopotów – w tym również ewentualnych kar finansowych za stawienie masztów flagowych. Pozwolenie na budowę nie jest konieczne!

Warto jeszcze raz podkreślić, że stworzenie takiej konstrukcji w strategicznym miejscu może przynieść naprawdę spore zyski! Przede wszystkim wykonanie masztu flagowego nie jest wcale dużym obciążeniem finansowym. Ile kosztuje maszt flagowy? Wszystko zależy od wysokości konstrukcji. Inwestycja taka może zresztą szybko się zwrócić – na przykład poprzez zyski z napływu nowych klientów, którzy zobaczyli tego typu reklamę.
 

VKF Renzel – sprawdź nasze maszty flagowe!

Jednymi z wielu produktów, jakie zainteresowani mogą znaleźć w naszym sklepie internetowym, są maszty flagowe. Klientom, których interesuje ta forma promocji własnego przedsiębiorstwa, polecamy również akcesoria do flag, jak również same flagi! Wiemy już, że z powodzeniem możesz stawiać maszty flagowe bez pozwolenia. Warto jeszcze dodać, że nasz asortyment jest na tyle rozbudowany, że każdy na pewno znajdzie u nas coś odpowiedniego dla siebie.

Nasze usługi obejmują sprzedaż także innych towarów. Na szczególną uwagę zasługują artykuły do promocji towarów, za pomocą których można w prosty sposób wyeksponować wybrane produkty w sklepach wielkopowierzchniowych czy pomniejszych instytucjach. Niektóre towary mogą po prostu ginąć w nadmiarze całego asortymentu. Inwestycja w artykuły do promowania wybranych produktów jest zatem bardzo dobrym rozwiązaniem. Proponujemy stojaki, potykacze reklamowe, ramki, stojaki na katalogi czy też prezentery wystawowe. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą, którą można przejrzeć na stronie internetowej. Współpraca z nami to gwarancja satysfakcji dla każdego!
Zamknij menu
Przesuń w górę