Jak zrobić potykacz, aby przyciągnąć uwagę klientów? W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest ogromna, a każdy przedsiębiorca szuka skutecznych sposobów promocji swojej firmy. Jednym z takich sposobów jest potykacz reklamowy – łatwy w montażu i przenoszeniu, a jednocześnie skuteczny w przyciąganiu uwagi klientów. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na napisy, które warto umieścić na potykaczu, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.
 

Jak zrobić potykacz?

Potykacz reklamowy to prosty sposób na zwrócenie uwagi przechodniów na Twoją firmę lub sklep. Aby zrobić potykacz, potrzebujesz:
  • stojaka potykacza – można go kupić gotowego w sklepach z artykułami reklamowymi lub zamówić u producenta;
  • materiału reklamowego – plakat, baner lub folia samoprzylepna z wybranym tekstem i grafiką;
  • pomysłu na napis – wybierz tekst, który przyciągnie uwagę i będzie pasować do charakteru Twojej firmy.
 

Śmieszne teksty na potykacz

Humor to doskonały sposób na zwrócenie uwagi przechodniów. Oto kilka pomysłów na śmieszne teksty na potykacz:
  • "Wejdź i zobacz, co mamy w ofercie – nie gryziemy!"
  • "Szukasz prezentu dla osoby, która ma wszystko? Kup jej nasz voucher – gwarantujemy, że jeszcze tego nie ma!"
  • "Uwaga, zmiana kierunku! Schody prowadzące do konkurencji."
  • "Wchodź, tu jest cieplej niż na dworze!"
Pamiętaj jednak, aby dobierać śmieszne teksty w taki sposób, aby były one odpowiednie dla Twojej branży oraz grupy docelowej.
 

Potykacz reklamowy zewnętrzny

Potykacze reklamowe zewnętrzne powinny być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takich jak deszcz, śnieg czy silne wiatry. Stojak potykacza zewnętrznego powinien być stabilny i ciężki, aby nie przewrócił się pod wpływem wiatru. Dodatkowo warto zainwestować w potykacze LED, które przyciągną uwagę przechodniów również wieczorem, gdy jest ciemno. Tekst na potykaczu zewnętrznym powinien być dobrze widoczny i czytelny nawet z dalszej odległości.
 

Potykacz zewnętrzny – uwaga ślisko

W sezonie zimowym warto pomyśleć o umieszczeniu na potykaczu informacji o śliskiej nawierzchni w pobliżu Twojego punktu handlowego. Może to być na przykład napis "Uwaga! Ślisko!" lub "Ostrożnie, oblodzenie!". Dzięki temu poinformujesz przechodniów o potencjalnym zagrożeniu i pokażesz, że dbasz o ich bezpieczeństwo. Pamiętaj, aby użyć wyrazistych kolorów i dużych liter, które będą dobrze widoczne nawet z dalszej odległości. Możesz także zastosować symbole graficzne, takie jak strzałki czy obrazki przedstawiające osoby na śliskiej nawierzchni, aby przyciągnąć jeszcze większą uwagę przechodniów.
 

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego napisu na potykacz reklamowy jest kluczowy dla skuteczności jego działania. Pamiętaj, aby dostosować przekaz do swojej grupy docelowej oraz branży, a także dbać o spójność z wizerunkiem firmy. Eksperymentuj z różnymi tekstami i przekazami, obserwując, które z nich przynoszą najlepsze rezultaty. Ważne jest również, aby potykacz reklamowy był czytelny i estetyczny. Wykorzystuj kontrastujące kolory, duże litery oraz proste, przejrzyste fonty, które ułatwią odbiorcom zapoznanie się z treścią przekazu. Warto także zainwestować w wysokiej jakości materiały, dzięki którym potykacz będzie trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Współpracuj również z profesjonalistami, którzy pomogą Ci stworzyć atrakcyjne wizualnie i efektywne potykacze reklamowe. Graficy, copywriterzy czy specjaliści od marketingu mogą dostarczyć wartościowych wskazówek oraz pomysłów na napisy, które przyciągną uwagę przechodniów i zwiększą zainteresowanie Twoją firmą.
Zamknij menu
Przesuń w górę