Chcesz promować swoją firmę i zastanawiasz się, kiedy reklama wielkoformatowa jest skuteczna? W dzisiejszych czasach możliwości zrealizowania kampanii reklamowych jest naprawdę wiele. Mimo to reklama wielkoformatowa pozostaje najbardziej znanym rodzajem reklamy zewnętrznej, która jest wykorzystywana w wielu branżach. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by reklama ta była skuteczna. 
 

Reklama wielkoformatowa – zalety

Reklamy wielkoformatowe – co to znaczy i jakie to są reklamy? Do tej grupy reklam zalicza się różnego rodzaju banery, billboardy, stojaki reklamowe czy folie samoprzylepne. Inaczej mówiąc, jest to reklama na dużych nośnikach. Jakie zalety ma reklama wieloformatowa? Oto kilka z nich:
  • duża liczna odbiorców – reklama zewnętrzna wielkoformatowa jest doskonale widoczna. Przez to trafia do dużej liczby odbiorców. Reklamę wielkoformatową ciężko zignorować z uwagi na jej rozmiary. Osoby mijające ją zawsze zerkną na to, co znajduje się na billboardzie;
  • wszechstronność – banery reklamowe czy billboardy sprawdzą się świetnie zarówno w centrum miasta, jak i w pobliżu dróg wylotowych. Można też reklamować na nich różnego rodzaju produkty, ale też usługi;
  • umiarkowane koszty i wytrzymałość – ta reklama zewnętrzna odporna jest na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też może być wykorzystywana naprawdę długo. W przypadku banerów dużą zaletą jest również mobilność. W każdym momencie można je ściągnąć i przywiesić w innym miejscu. Wielkoformatowa reklama jest również stosunkowo tania. W porównaniu do efektów, jakie przynosi, koszt wynajęcia tablicy nie jest aż tak wysoki.

Kiedy reklama wielkoformatowa jest skuteczna?

Reklama wielkoformatowa – czy jest skuteczna? Ta forma reklamy, by być skuteczna, musi być widoczna. Jeżeli reklama zewnętrzna wielkoformatowa będzie umieszczona w miejscu, w którym jej nie widać to nie przyniesie dobrych rezultatów. Nieważne, jak dobre hasło reklamowe wymyślisz lub jak dobry graficzne projekt stworzysz. Niewidoczna reklama będzie nieskuteczna. Reklama wielkoformatowa powinna mieć również dobrej jakości grafikę. Niewidoczne i rozmazujące się obrazki lub napisy sprawią, że przekaz będzie nieczytelny, przez co nie zapadnie w pamięć. Dodatkowo zadbaj, żeby reklama była chwytliwa. Oklepane slogany i banalne hasła nie zrobią na nikim wrażenia. Spraw, by odbiorca musiał się chwilę zastanowić nad tym, co chcesz przekazać i zaciekaw go swoim pomysłem. Jeżeli zadbasz o wszystkie te rzeczy, to przekonasz się, że reklama wielkoformatowa jest skuteczna.
 

Podsumowanie

Mimo tego, że pojawiają się nowoczesne formy promocji, to reklama wielkoformatowa nadal jest popularna. Jest wszechstronna, bo można dzięki niej promować różnego rodzaju towary czy usługi. Jest też stosunkowo tania i dociera do dużej liczby odbiorców. By reklama zewnętrzną wielkoformatowa była skuteczna, musi być umieszczona w dobrej lokalizacji i w ciekawy sposób promować daną firmę. Taka reklama zwiększy rozpoznawalność danej firmy.
 
Zamknij menu
Przesuń w górę