Różne rodzaje taśm ostrzegawczych zwracają uwagę na przeszkodę, którą należy ominąć lub na którą trzeba uważać. Pomalowany plac zabaw, remont w sklepie spożywczym czy renowacja drogi – właśnie do w takich zadań używane są taśmy ostrzegawcze. Dowiedz się, jakie właściwości taśm ostrzegawczych są doceniane oraz poznaj ich kolory i używaj zgodnie z zastosowaniem..

Rodzaje taśm ostrzegawczych – poznaj je wszystkie

Taśmy ostrzegawcze dzieli się ze względu na kolor. Wyróżniamy:

  • taśmy ostrzegawcze czarno-żółte – dostępne są wersje z klejem lub bez. Chyba każdy kojarzy tabliczkę z napisem: „uwaga próg"? Przeszkoda oklejona taśmą odróżni się od jednolitej podłogi i nikt się nie zrobi sobie krzywdy. Decydując się na naklejenie taśmy na podłogę czy schody należy wcześniej oczyścić powierzchnię. Pozbądź się kurzu, odtłuść i wyszoruj miejsce oraz poczekaj, aż wyschnie. Wykonanie tych czynności to gwarancja długotrwałego efektu.
  • Taśmy czarno-żółte, które można spotkać na placach budowy lub w miejscach zagrażających zdrowiu, lub życiu ludzi. Wtedy najlepiej wybrać wariant bez kleju, którym szybko odgrodzisz teren.
  • Taśmy biało-czerwone – występują w wersjach do klejenia lub bez kleju. Jeżeli chodzisz na koncerty albo bierzesz udział w biegach ulicznych lub górskich, to wiesz, że teren wymaga odgrodzenia. Ludzie muszą wiedzieć, po jakim obszarze mogą się poruszać. W związku z tym wydzielona przestrzeń odgradzana jest taśmą w kolorze biało-czerwonym.

Taśmy ostrzegawcze dzieli się także ze względu na cechy użytkowe. Wyodrębnia się taśmy:

  • samoprzylepne,
  • bez kleju,
  • fluorescencyjne,
  • jednostronne,
  • dwustronne,
  • odblaskowe.

Niektóre firmy decydują się na umieszczenie na taśmie napisu ostrzegającego, a nawet logo firmy. Taka taśma może być świetną formą reklamy, zwłaszcza jeżeli jest używana w miejscach publicznych.

Poznaj zastosowanie taśmy ostrzegawczych

Zastosowanie taśm ostrzegawczych wykorzystywane jest w branżach, które muszą dostosować się do rygorystycznych wymogów BHP. Sprawdzają się znakomicie na placach budowy, czy w miejscach zagrażających zdrowiu lub życiu ludzi. Taśmy ostrzegawcze samoprzylepne mocno przylegają do klejonych powierzchni, a dodatkowo są odporne na promieniowanie UV. W związku z tym wytrzymają nawet długie miesiące.

Potrzebujesz dobrej taśmy, która wydzieli przestrzeń na koncercie, wytyczy trasę na szlaku biegów górskich, a może odgrodzi obszar niedostępny dla osób postronnych? Taśma ostrzegawcza bez kleju spełni swoją funkcję. Wystarczy ją rozwinąć i przymocować końce o stabilne przedmioty. Gotowe.

Z taśm ostrzegawczych nieklejonych korzystają także służby bezpieczeństwa, oddzielając teren powypadkowy, powybuchowy czy miejsce przestępstwa. Różne rodzaje taśm ostrzegawczych sprawdzają się w wielu branżach. Jeżeli prowadzisz firmę remontowo-budowlaną, organizujesz eventy, posiadasz prężnie działającą halę produkcyjną, to zaopatrz się w kilka rolek taśmy, która znacznie ułatwi prace.

Jakie zalety wynikają z używania taśm ostrzegawczych?

Niewątpliwą zaletą używania taśm ostrzegawczych jest ich szybki montaż. Odklej lub oderwij taśmę od rolki, przyklej lub zamontuj i odetnij pozostałości. Ze względu na mocny klej taśmy ostrzegawcze sprawdzą się na każdej powierzchni – metal, kamień, drewno. Taśmy wykonywane są z mocny materiałów, odpornych na niesprzyjające warunki pogodowe i brud. Widoczne są z daleka, ponieważ ich jaskrawe kolory przyciągają wzrok przechodniów. Jeżeli wybierzesz taśmę fluorescencyjną, to będzie widoczna nawet w nocy, weź pod uwagę to rozwiązanie, gdyż może sprawdzić się jeszcze lepiej.

Ponadto taśmy ostrzegawcze to świetne miejsce na reklamę. W jaki sposób? Jeżeli odgradzasz teren w miejscu, gdzie jest tłum ludzi to zamieść na pasku taśmy logo lub nazwę swojej firmy, używając jej jako mini banera reklamowego. Dlaczego nie promować swojej marki i w takim miejscu?

Podsumowanie

Już wiesz jaka taśma ostrzegawcza jest polecana dla konkretnego miejsca i dlaczego warto jej używać. Korzystaj z taśm ostrzegawczych od sprawdzonych dostawców. Solidną firmą jest VKF Renzel, gdzie oprócz taśm ostrzegawczych, znajdziesz artykuły do promocji towarów, stoiska targowe czy nowoczesne konstrukcje reklamowe, dzięki którym ułatwisz swoją pracę. 

Zamknij menu
Przesuń w górę