Czy robiąc zakupy w sklepie, zwracasz uwagę na półki? Nie, bo jesteś tam w innym celu. Nie zastanawiasz się, jakie typy regałów są w sklepie. Sytuacja zmienia się, kiedy chcesz otworzyć własny biznes. Wtedy to, w jaki sposób będą eksponowane towary w Twoim sklepie, ma znaczenie. Dowiedz się, jakie są typy regałów sklepowych, czym są regały modułowe oraz czym się kierować przy wyborze odpowiedniego regału.
 

Rodzaje regałów do sklepu

Na rynku jest dostępnych wiele typów regałów. By spełniały swoją funkcję, muszą być dobrane do asortymentu sklepu. Każda branża potrzebuje innych rozwiązań. W sklepie z obuwiem wystarczą proste regały, a sklep z odzieżą potrzebuje dodatkowo wieszaków. Dostępne typy regałów to:

 • półkowe – występują w kilku wariantach w zależności od rodzaju eksponowanego towaru. Ogromną zaletą regałów półkowych jest możliwość ich rozbudowy i dostosowania do potrzeb sklepu;
 • przejezdne i wjezdne – idealne dla towarów delikatnych, które nie powinny być ściśnięte;
 • mobilne regały przesuwne – ten typ regału pozwala na magazynowanie ciężkich towarów. Półki są wyposażone w silniczki, które umożliwiają swobodne wysuwanie;
 • paletowe – umożliwiają przechowywanie całych palet z towarem.

Typy regałów odpowiadają zapotrzebowaniu danej branży, ważne jest, by dostosować rodzaj mebli do prowadzonej działalności. Stojąc przed wyborem, pamiętaj, żeby również zwrócić uwagę na komfort swojej pracy. Przemyśl, czy zależy Ci na tym, aby regały miały możliwość przestawiania ich w inne miejsce. Jeżeli tak, może warto wybrać takie na kółkach. 
 

Regały sklepowe modułowe

Często zdarza się, że sklep ma niestandardowy kształt i trudno dobrać do niego wyposażenie. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór regału modułowego. Ten typ pozwala na dobór regałów w różnych rozmiarach i swobodne łączenie ich ze sobą. To Ty decydujesz, ile półek będzie miał regał i jakiej będzie szerokości. Dzięki temu otrzymasz dokładnie taki mebel, jaki potrzebujesz. Ten typ regału pozwala na wybór według własnego uznania:

 • wsporników;
 • półek;
 • wzmocnień.

Tak dobrany system regałowy sprawdzi się w najbardziej wymagającym pomieszczeniu. Będzie też idealnie dostosowany do przestrzeni, którą dysponujesz. 
 

Czym się kierować wybierając regał?

Wybór typu regałów powinien być dobrze przemyślany. Kupując wyposażenie do sklepu, chcesz, by spełniało swoją funkcję przez lata. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 1. Zastanów się, jakie towary będziesz sprzedawać. Dla towarów ciężkich wybierz regał metalowy. 
 2. Dostosuj wielkość półek do gabarytów sprzedawanych rzeczy. Przecież nie chcesz trzymać połowy asortymentu na podłodze. 
 3. Zwróć uwagę, czy wybrane typy regałów mają odpowiednie zabezpieczenie, które umożliwi przymocowanie do ściany. Jest to ważne w przypadku ciężkich rzeczy.
 4. Dostosuj wygląd systemu regałowego do wystroju wnętrza sklepu. 

Trzymaj się tych punktów, a na pewno wybierzesz typ regałów odpowiedni do swojej działalności!
 

Regał w sklepie spożywczym – czym się kierować?

W branży spożywczej najlepiej sprawdzają się typy regałów z długimi i pojemnymi półkami. Muszą one pomieścić jak najwięcej towaru. Jest to znaczne ułatwienie dla sprzedawców. Dzięki temu nie muszą cały czas sprawdzać, czy dany towar jest jeszcze na półce. W sklepach spożywczych sprzedaje się też ciężkie artykuły. Wybierz więc systemy regałowe wykonane z metalu. Możesz również przemyśleć zakup regału o niższej nośności. Są one tańsze i sprawdzą się idealnie do eksponowania lżejszych artykułów.
 

Podsumowanie

Na rynku jest wiele rodzajów regałów. Od tych prostych, które sprawdzą się w każdym sklepie po takie, które zawierają różne udogodnienia takie jak silniczki. Ważne jest, by dobrać odpowiedni rodzaj półek do prowadzonej działalności. Dobrze dobrany regał sklepowy nie tylko będzie służyć przez długi czas. Zapewni również komfort pracy i bezpieczeństwo, tak bardzo potrzebne w pracy z ciężkim towarem. Sprawdź naszą ofertę, która obejmuje różne typy regałów spełniające wszystkie te kryteria.

Zamknij menu
Przesuń w górę