Wyobraź sobie, że chcesz zabrać coś z półki, ale nie widzisz, co bierzesz. To idealna sytuacja, która pokazuje, jak ważne jest oświetlenie regałów. Wystarczy, że zamontujesz kilka dodatkowych światełek, by można było bez problemu korzystać z półki. Dużą rolę przy wyborze oświetleń regałowych odgrywa przestrzeń, w której będzie ono zamontowane oraz rodzaj światła. Chcesz dowiedzieć się, jak oświetlić regały? Koniecznie przeczytaj ten wpis.
 

W jakiej przestrzeni będziesz oświetlać regały?

Mimo zamontowanego w pomieszczeniu światła nie widzisz, co znajduje się na półce? Oznacza to, że oświetlenie jest zbyt słabe, by w odpowiedni sposób oświetlić całą przestrzeń. Warto wtedy zainwestować w oświetlenie do regałów, które przyda się, gdy masz nieoświetlone półki w pokoju o większej powierzchni. Ułatwi to korzystanie z regału oraz jego zawartości. Nie będziesz też musiał/a zmieniać źródła światła w całym pomieszczeniu. Pamiętaj, że oświetlenie regałowe ma na celu wyeksponowanie półki oraz jej zawartości. Jeśli kupisz zbyt mocne źródło światła, to nie spełni ono swoich funkcji, bo oświetli większą część pomieszczenia zamiast samego regału.
 

Jakie jest zastosowanie oświetlanych regałów?

Warto zadbać o oświetlenie regałowe, ponieważ dzięki temu praca idzie szybciej, a także nie musisz wytężać wzroku, żeby coś znaleźć. Oświetlenie regałów sprawi, że produkty będą lepiej wyeksponowane na sklepowych półkach, co zachęci klienta do zakupu i pozytywnie wpłynie na jego opinię. W domu oświetlenie również będzie funkcjonalnym dodatkiem. Chcąc zabrać przedmiot z półki, nie będziesz musiał/a, co chwilę zapalać światła w pokoju. Takie akcesoria pozytywnie wpłyną też na wygląd wnętrza. Pomieszczenie z zamontowanymi światłami będzie o wiele przytulniejsze i nastrojowe.
 

Rodzaje oświetlenia

Rodzaj oświetlenia, jaki wybierzesz, powinien zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość półki. Jeśli kupisz zbyt małe podświetlenia do regałów, to nie spełnią one swojej funkcji. Nadal część półki pozostanie nieoświetlona, co nie wpłynie korzystnie na jej wygląd i komfort użytkowania z punktu widzenia klientów. Przy zakupie oświetlenia regałów weź pod uwagę materiał, z którego jest wykonana półka. Światło inaczej będzie zachowywać się w szklanym regale, a inaczej w drewnianym, plastikowym czy metalowym. Dlatego też warto dokładnie zapoznać się z ofertą sklepu i kupić najbardziej dostosowane oświetlenie.

Artykuły do promocji towarów i usług odgrywają ważną rolę w marketingu. Takim gadżetem jest właśnie oświetlenie regałów, które pozwala wyeksponować produkty i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. W sklepach, ale także podczas targów uwagę klientów przyciągnie reklama świetlna. Z pewnością zachęci osoby do zapoznania się z Twoją ofertą oraz zaprezentowanymi produktami. 

Pewnie narzuca Ci się jednak pytanie, w jaki sposób oświetlić regały i jakie oświetlenie wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów oświetlenia, które warto wziąć pod uwagę.
 

LED

LED to najpopularniejszy obecnie system oświetlenia, ponieważ posiada wiele trybów działania. Tryby możesz zmieniać w każdej chwili, dostosowując je do danej sytuacji. Najprostszą w montażu jest taśma LED. Daje możliwość wyboru koloru diod, dzięki czemu możesz zdecydować czy światło jest jedno- czy wielokolorowe. Taką taśmę możesz zamontować na każdym regale, bez zwracania uwagi na materiał, z którego jest wykonana. 

Jeśli szukasz akcesoriów do oświetlenia szklanych półek, to zwróć uwagę na klipsy LED. To rozwiązanie często stosuje się np. w witrynach. Jak działa? W tylnej części półki umieszczasz klips, który po włączeniu, dzięki właściwościom szkła, rozświetli znajdujące się na niej przedmioty.

Warto zdecydować się na oświetlenie regałowe za pomocą LED-ów, ponieważ to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Diody LED są wytrzymałe, więc z pewnością przez długi czas będą spełniać swoją funkcję, a Ty oszczędzisz pieniądze. Można nimi łatwo sterować, dzięki pilotowi, który dołączony jest do zestawu.
 

Oświetlenie punktowe

Funkcjonalnym wyborem będzie oświetlenie punktowe. Można je wmontować bezpośrednio w mebel lub sufit. Dzięki czemu wystające kable nie psują wyglądu pomieszczenia. Oświetlenie punktowe jest dość praktyczne, bowiem umożliwia regulowanie ustawienia światła i dostosowanie go do odpowiedniej sytuacji. To rozwiązanie często jest stosowane przy oświetleniu do regałów drewnianych, ale także za jego pomocą można oświetlić szklane półki.
 

Najprostsze lampki

Jeśli szukasz niedrogiego rozwiązania, to postaw na najprostsze lampki. Umożliwią Ci doświetlenie półki, a przy okazji będą jej ozdobą. Taki typ oświetlenia regałowego świetnie sprawdzi się w domowej sypialni. Nie znajdzie jednak zastosowania w sklepie (wyjątkiem może być okres świąteczny). Tam właściciele stawiają zazwyczaj na bardziej nowoczesne i profesjonalne oświetlenie, które jest jak najmniej widoczne i nie odciąga uwagi klienta od produktów.
 

Podsumowanie

Liczymy, że po przeczytaniu tego tekstu dobierzesz odpowiednie oświetlenie do swoich regałów. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest regał oraz na jego wielkość. Dobrze dobrane lampki powinny oświetlić to, co znajduje się na półce i umożliwić łatwiejsze korzystanie z niej.

Zamknij menu
Przesuń w górę