Podobają Ci się oryginalne reklamy w formie flagi, ale zastanawiasz się jak dopasować wymiary takiej flagi do wielkości masztu, aby całość wyglądała estetycznie i pełniła swoją funkcję? Myślisz, że dumnie powiewająca flaga z logo Twojej firmy to świetny pomysł na budowanie rozpoznawalności marki, ale boisz się, że jej zaprojektowanie oraz przygotowanie jest zbyt trudne i wymaga specjalnych umiejętności? Nic bardziej mylnego. Podpowiemy Ci, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Przedsiębiorstwa sięgają po coraz to ciekawsze formy promocji i nic w tym dziwnego, gdyż każdy chce wyróżnić się na tle konkurencji i szuka najlepszej metody jak to osiągnąć. Na szczęście branża reklamowa rozwija się w szybkim tempie. Coraz częściej na różnego rodzaju eventach, konferencjach, szkoleniach, wydarzeniach organizowanych na świeżym powietrzu daje się zauważyć kolorowe flagi. To bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, które może być stosowane niezależnie od pogody i w niemal każdych warunkach. Należy je jednak odpowiednio przygotować, aby flaga nie przewracała się i nie wyrządziła przy tym szkód oraz stanowiła prawdziwą reklamę Twojej firmy. Jak się za to zabrać?

Flagi reklamowe – najważniejsze informacje

Artykuły do promocji towarów wykonane z trwałych i dobrych jakościowo materiałów pozwalają na budowanie wizerunku przedsiębiorstwa, zachęcają różne grupy klientów do zakupów lub skorzystania z naszych usług. Flagi reklamowe to przykuwający wzrok sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Jednak, aby dobrze wyglądały, muszą być odpowiednio zaprojektowane i do ich stworzenia należy wykorzystać idealnie dobrane do wymiarów konstrukcji elementy i akcesoria.

Jaka flaga do masztu będzie najlepsza? Dlaczego wymiary i dopasowanie poszczególnych części jest takie ważne? Będzie ono miało wpływ na aspekty techniczne użytkowania samej reklamy oraz na jej prezencję. Na tkaninie drukujemy logo, napisy, więc zależy nam na właściwej ekspozycji treści i na tym, aby każdy mógł ją odczytać. Zbyt długa lub w nieodpowiednim kształcie flaga uniemożliwia zapoznanie się z jej zawartością. Właściwe wymiary zapewniają też estetyczne proporcje, co jest ważne na przykład przy flagach w innych niż prostokąt kształtach. Umożliwiają również dobre unoszenie się na wietrze. Podsumowując, należy zadbać o właściwy krój i format flagi, gdyż wpływają one na odległość, z której będzie ona czytelna, a także na zabezpieczenia, w które musi zostać wyposażony sam maszt (wzmocnienia, obciążenia, dodatkowe linki). Projektowanie flagi rozpoczyna się od zmierzenia i określenia ostatecznych wymiarów masztu i to on jest głównym punktem odniesienia do wszystkich prac.

Jakie są orientacyjne rozmiary flag?

Najczęściej wybieramy pionowe flagi zewnętrzne, które osiągają bardzo zróżnicowane rozmiary. Proporcje mogą się wahać również w zależności od tego, czy dysponujemy masztem aluminiowym, czy kompozytowym. Zalecane orientacyjne rozmiary flag gwarantujące stabilną i bezpieczną konstrukcję prezentują się następująco:

  • maszt o wysokości 6 metrów wymaga tkaniny o długości około 1,5 metra, takie proporcje chronią przed wystąpieniem przeciążeń,
  • na nieco wyższym 8-metrowym maszcie, można zamontować flagę o długości 2 metrów,
  • 10-metrowe maszty najlepiej wyglądają z flagą o długości minimum 2,5 metra, wymagają czasami dodatkowych wzmocnień i stają zazwyczaj przy siedzibach firm i instytucji.

Zachowanie tych proporcji zapewnia widoczność z dość dużej odległości oraz łatwość odczytu nadruku. Powierzchnia reklamowa może wynosić od 4 do nawet 10 m 2. Jeśli chodzi o poziome flagi, tutaj wybieramy mniejsze proporcje, gdyż tego typu konstrukcja ma nieco inny zasięg i wymaga większego wzmocnienia. Przyjęło się, że flaga może mieć około ¼ długości masztu. Ostateczna decyzja o wymiarach flagi względem masztu zależna jest również od budżetu na reklamę, stosowania obciążników i rodzaju materiału, z jakiego powstał sam maszt, oraz preferencji zamawiającego.

Podsumowanie

Flagi reklamowe to nowoczesna forma promocji przedsiębiorstwa niezależnie od jego rozmiarów czy branży, w jakiej działa. Warto inwestować w tego typu akcesoria, gdyż pomagają one szybko i bez wysiłku budować rozpoznawalność firmy. Trzeba jednak zadbać o właściwe zaprojektowanie flagi, aby spełniała ona swoje zadanie i nie chodzi tu jedynie o dopracowanie szczegółów samego nadruku.

Zachowanie proporcji między tkaniną a wysokością masztu pomaga stworzyć stabilną i estetyczną konstrukcję. Jakakolwiek pomyłka może sprawić, że poniesiemy jedynie niepotrzebne koszty. Dlatego, jeśli obawiasz się błędów w obliczeniach skorzystaj z pomocy specjalistów z VKF Renzel. Pracownicy z doświadczeniem w tworzeniu takich projektów, po przeprowadzeniu analizy potrzeb przygotują dla Ciebie odpowiednią propozycję. Wybierając takie miejsca, można również od razu zaopatrzyć się w inne artykuły do promocji takie jak flagi plażowe, flagi na ladę, ale również tablice, witryny i stojaki reklamowe, modularne systemu banerowe czy potykacze.

Zamknij menu
Przesuń w górę