Dobrze rozplanowane i dobrane wyposażenie stacji benzynowych wspiera sprzedaż poprzez odpowiednią prezentację produktu oraz ułatwia obsłudze organizację wystroju lokalu. W dzisiejszych czasach asortyment, jaki spotykamy w takich miejscach, jest bardzo zróżnicowany, od artykułów samochodowych, przez napoje, garmażerkę, słodycze, prasę, po stanowiska do przygotowania kawy i posiłków. Chcąc nad nim zapanować i trzymać porządek na regałach, półkach i w koszach, konieczny jest odpowiedni sprzęt i akcesoria. Jak wyposażyć stację paliw, aby była funkcjonalna i zachęcała klientów do powrotu?

Wyposażenie stacji benzynowych – najważniejsze informacje

Stacje benzynowe, mimo że oferują dość podobny asortyment, różnią się jednak końcową ofertą i sposobem jej prezentowania. Inaczej podchodzą do obsługi klienta, oferują lub nie miejsca do spożywania posiłków. Dlatego planując nowe lub wymieniając aktualne wyposażenie stacji paliw, warto pomóc sobie kategoriami, które skierowane są na kilka najważniejszych aspektów uporządkowania i planowania przestrzeni w tym miejscu.

Wyposażenie sklepów na stacjach paliw rozpoczyna się od produktów, które są niezbędne do ułożenia i ekspozycji produktów na półkach i regałach. Artykuły do promocji towarów umożliwiają na przykład wystawienie produktów żywnościowych, artykułów tytoniowych, e-papierosów, czy drobnych gadżetów w przejściach między regałami lub blisko lady, jednocześnie chroniąc je przed uszkodzeniem czy zanieczyszczeniem. Warto zainwestować między innymi w produkty takie jak:

  • systemy uzupełniania towarów tzw. popychacze – pomagają zachować przejrzystość na półce i sprawiają, że towary są dobrze widoczne,
  • samoprzylepne listwy cenowe – w wielu formach, z motywem drewna, białe lub przezroczyste ułatwiają umieszczanie cen w widocznym miejscu i chronią przed ich przypadkowym przesunięciem, lub wypadnięciem,
  • cyfrowe oznaczenia cenowe – elektroniczne etykiety od troniTAG są energooszczędne, wyświetlają informacje o cenach i promocjach,
  • przegrody regałowe – na regały zwykłe i chłodnicze ułatwiają utrzymanie porządku w produktach,
  • osłonki cenowe – uchwyty cenowe, klipsy do stoperów czy kiwaki regałowe pomagają zwrócić uwagę na ceny oraz wyróżnić poszczególne produkty z asortymentu,
  • witryny profilowe – szklane, z oświetleniem LED, na kółkach, z mocowaniem ściennym lub kółkami pozwalają na ciekawą i oryginalną ekspozycję rozmaitych produktów.

Uzupełnieniem mogą być stojaki w różnych rozmiarach, dzięki którym przyciągniesz wzrok klienta do aktualnych promocji i ofert lub uchwyty do cen w formie klipsa, które są bardzo wygodne i praktyczne w użytkowaniu. Oznaczenia rabatów z kolei dostępne są w wielu ciekawych kształtach np. sezonowe laski cukrowe czy skarpety mikołaja lub formatach: tabliczka cenowa, plakat, stojaczek daszkowy, reklama sufitowa lub podłogowa, słupek prezentacyjny, baner czy wiele typów naklejek. Naklejki rabatowe do zbierania lub łańcuchy proporczyków w żywych i wesołych kolorach pozwolą się wyróżnić i zachęcą do poznania oferty.

Produkty reklamowe i użytkowe

Ważną częścią wyposażenia stacji benzynowych są również produkty ułatwiające reklamowanie sprzedawanego asortymentu. Przydać się do tego moją na przykład stojaki informacyjne, stojaki reklamowe, potykacze, reklama naziemna, regały na ulotki, ramki na plakaty i ulotki. Dzięki nim wygodnie i bez wysiłku można zmieniać informacje na temat aktualnych promocji, wyprzedaży czy wprowadzania sezonowych produktów. Wykonane powinny być z wytrzymałych odpornych na uszkodzenia materiałów.

Istotnym elementem wyposażenia są również akcesoria takie jak na przykład testery banknotów, które mogą uchronić przed nieuczciwymi klientami. Identyfikatory budują wizerunek firmy, a klamry i profile, ścianki perforowane czy systemy paneli ściennych i ekspozytory ułatwiają prezentację reklam i informacji w dowolnie wybranym miejscu.

Wyposażenie strefy bistro i kas na stacji

Dla wygody klientów, ale również i pracowników stacji paliw, warto zadbać o wyposażenie kawiarenek oraz strefy kas. Przydadzą się tutaj przede wszystkim osłony nasadowe do lad sklepowych, które są dziś jedną z bardziej popularnych metod osłony przed rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów. Dostępne są też osłony do produktów żywnościowych np. chlebaki, osłony higieniczne w formie pokrywy na ladę czy ścianki działowej. Estetyczne bilonownice mogą być nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale i oryginalną ozdobą lady i kolejną formą reklamy.

Ważnym dodatkiem w strefie bistro są też stoliki i stołki barowe w różnych kształtach, stylach i rozmiarach, które można dopasować do wystroju wnętrza. Jak też i podesty akrylowe wielopoziomowe lub kosze do ekspozycji produktów takich jak ciastka czy pieczywo, stojaczki do kart menu czy tablice do samodzielnego opisu. Jeśli poszukujesz ciekawego i oryginalnego, a przy tym trwałego wyposażenia stacji paliw zapraszamy na stronę sklepu VKF Renzel, gdzie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów idealnych każdej ze strefy na stacji benzynowej.

Zamknij menu
Przesuń w górę