Zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Takie urządzenia są obecnie bardzo popularne, a zalety ich stosowania doceniło wielu klientów z całego świata. Na rynku oczyszczaczy powietrza znaleźć można produkty o różnych funkcjach. Który oczyszczacz będzie najlepszy? Podpowiadamy!
 

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Nasze podpowiedzi

Oczyszczacz powietrza to urządzenie pozwalające na skuteczne usunięcie z powietrza w danej przestrzeni zanieczyszczeń. Ma to ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, zatem dorób odpowiedniego do potrzeb urządzenia ma kluczowe znaczenie.

Na pierwszym miejscu rankingu oczyszczaczy znajduje się urządzenie marki Xiaomi Air 3C. Jego główną zaletą jest wydajność: urządzenie może przefiltrować nawet 320 metrów sześciennych powietrza w ciągu jednej tylko godziny! Z powodzeniem można postawić go w salonie o wielkości czterdziestu metrów kwadratowych, gdzie zapewni optymalne nawilżenie oraz będzie oczyszczał powietrze praktycznie bez żadnej przerwy. Urządzenie ma również wbudowaną potrójną filtrację, które usuwa wiele rodzajów zanieczyszczeń. Umożliwia pozbywanie się z powietrza sierści, nieprzyjemnych zapachów, niebezpiecznych gazów czy też cząsteczek smogu, bakterii oraz pyłków.

Drugie miejsce w rankingu oczyszczaczy powietrza 2022/2023 zajmuje Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04. Urządzenie to jest niezwykle skuteczne i funkcjonalne, o czym świadczyć może między innymi pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Oczyszczacz powietrza tej marki posiada technologię Air Multiplier, dzięki któremu oczyszczone, a także nawilżone powietrze rozprowadzone zostaje w całym pomieszczeniu. Warto podkreślić, że nawilżenie jest automatyczne – sprzęt posiada wbudowany czujnik, który reaguje natychmiast, gdy powietrze w danej przestrzeni staje się zbyt suche. Nie można również zapomnieć o tym, że zanieczyszczenia zebrane z pomieszczenia są przetrzymywane w odpowiednich warunkach. Szczelność tej konstrukcji jest zgodna ze standardem HEPA H13.

Warto wspomnieć również o trzecim miejscu w rankingu. Należy ono do oczyszczacza powietrza Dyson Purifier Humidify + Cool Autore PH3A. Model ten, podobnie jak jego brat z miejsca wyżej, również posiada funkcję zarówno oczyszczania, jak i nawilżania powietrza. Funkcja ta jest szczególnie istotna w okresie letnim; utrzymywanie nawilżenia na tym samym poziomie zapewnia komfort termiczny w każdym pomieszczeniu. Oprócz tego, by zapewnić sobie nieco chłodnej przyjemności, można ustawić tryb bryzy – przepływy powietrza w oczyszczaczu naśladują wówczas chłodne porywy wiatru.
 

VKF Renzel – co proponujemy?

Jeśli interesują Cię dobrej jakości oczyszczacze powietrza, to firma VKF Renzel proponuje swoje usługi w tym zakresie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest czyste i odpowiednio nawilżone powietrze w każdym pomieszczeniu. Zainteresowani mogą znaleźć u nas na przykład oczyszczacz powietrza do biura, który zapewni komfort każdemu użytkownikowi tej przestrzeni. Proponujemy także artykuły do promocji towarów – można je przejrzeć na naszej stronie internetowej.
Zamknij menu
Przesuń w górę