Zastanawiasz się jakie popielnice stojące wybrać przed Twój lokal? Czym się kierować przy wyborze tego typu produktów? Jesteś więc w dobrym miejscu! Chętnie podpowiemy, na co zwrócić uwagę i jakie modele popielnic są warte uwagi. Wychodzimy z założenia, że popielnica stojąca zewnętrzna dla lokali gastronomicznych czy biur to jeden z podstawowych elementów wyposażenia przestrzeni przed budynkiem. Wybór takiego produktu może wydawać się więc trudnym zadaniem. W końcu to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale i estetyki, czy wręcz wizerunku firmy. Zapraszamy do dalszej lektury, aby dowiedzieć się, jak podjąć tę ważną decyzję.

Znaczenie popielnic stojących w przestrzeniach publicznych

W dzisiejszych czasach popielnice stojące wciąż są nieco niedocenianym elementem wyposażenia przestrzeni publicznych. Co warto zmienić, gdyż pomagają one utrzymać porządek, zapewniając miejsce do pozbywania się trudnych do zbierania odpadków. To też pierwszy obiekt, który widzą wchodzący do budynku firmy, baru czy hotelu goście. Bez nich, niedopałki czy opakowania mogą gromadzić się na ziemi, tuż przy drzwiach tworząc nieestetyczny bałagan. Zalegające odpadki mogą również wpływać na działanie drzwi przesuwnych czy obrotowych, są też niebezpieczne dla przechodzących osób. Popielnice stojące, zwłaszcza te o atrakcyjnym wyglądzie, mogą pomóc odwrócić ten trend, promując czystość, a także dbałość o środowisko.

Wpływ popielnic na wizerunek firmy

Popielnice nie są jedynie praktycznym rozwiązaniem — spełniają także istotną funkcję estetyczną. Profesjonalnie wyglądające i dobrze utrzymane popielnice mogą stać się symbolem dbałości firmy o szczegóły i klientów.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz restaurację, kawiarnię, czy jesteś właścicielem biura, odpowiednio dobrane popielnice mogą zdecydowanie poprawić wrażenie wizualne przestrzeni. Taka dbałość o drobiazgi jest często dostrzegana i ceniona przez gości oraz pracowników.

Jak wybrać popielnicę stojącą dopasowaną do potrzeb działalności?

Wybierając popielnicę stojącą, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Po pierwsze, rozmiar. Popielnica powinna być dostatecznie duża, ale nie na tyle, aby była nieporęczna czy zajmowała zbyt wiele miejsca. Do mniejszych przestrzeni sprawdzi się smukła kolumnowa popielnica z blachy na okrągłej podstawie, która nie zajmie wiele miejsca lub unikalna popielnica lejkowa z sitkiem na piasek. Takie modele postawisz w foyer hoteli, na terenie targów czy w halach. Możesz również sięgnąć po kosz z popielniczką, co dodatkowo pomoże zadbać o gromadzenie innych odpadów. Okrągłe lub kwadratowe, w kolorze stali lub niebieskie, czerwone czy białe wyglądają estetycznie, a ich budowa umożliwia użytkowanie popielnicy z każdej strony. Takie kosze z popielniczką ułatwiają również usuwanie zebranych śmieci. Sitko oddziela popiół od piasku i wystarczy je wyciągnąć, a oczyści się całą popielniczkę.

Po drugie, ważny jest też materiał. W zależności od typu i charakteru Twojej działalności, a także miejsca, w którym popielnica będzie stała, warto sięgać po produkty z trwałych materiałów jak blacha. Takie popielnice będą szczególnie dobrą opcją dla restauracji czy kawiarni, gdzie mogą występować wysokie temperatury.

Po trzecie, dobierz popielnicę do elewacji budynku. VKF Renzel oferuje zróżnicowane wyposażenie sklepów i biur, dzięki czemu dostosujesz każdy produkt do swoich potrzeb i oczekiwań. Kosz na śmieci z popielniczką w żywym kolorze? A może kosze zewnętrzne z popielniczką stalowe? U nas znajdziesz to, czego potrzebujesz. Metalowe popielnice mogą dodać nowoczesnego, industrialnego wyglądu do przestrzeni, podczas gdy te w jasnych kolorach lub te z drewnianymi akcentami mogą dodać klasycznego uroku.

Co ważne, w dzisiejszych czasach producenci popielnic proponują wiele innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu ułatwić utrzymanie czystości oraz podkreślenie estetyki przestrzeni. Warto na nie zwrócić uwagę podczas zakupów. Należą do nich na przykład systemy samogaszące, które pomagają uniknąć niebezpiecznych sytuacji, czy łatwe w czyszczeniu konstrukcje.

A jeśli nie popielnica stojąca to co?

Nie masz miejsca na popielnice stojące przed budynkiem? A może chcesz uzupełnić przestrzeń wspólną o dodatkowe praktyczne rozwiązania? W takiej sytuacji mogą sprawdzić się na przykład praktyczne popielnice ścienne, które przytwierdzisz w dowolnym miejscu, w którym goście lub pracownicy spotykają się na papierosie.

Podsumowanie

Popielnica z koszem lub bez to ważny element wystroju przestrzeni. Wybierając idealną popielniczkę, warto zwrócić uwagę na jej budowę i kształt, funkcjonalność, estetykę, materiał oraz innowacyjne rozwiązania. Pamiętaj o korzyściach płynących z dbałości o szczegóły. Wybierz taki model, aby zaspokoił oczekiwania Twoich gości i pasował do elewacji budynku lub wystroju wnętrza. Niech Twoja decyzja wpłynie na poprawę wizerunku firmy i komfortu odwiedzających.

Zamknij menu
Przesuń w górę