Jak wybrać metkownice do Twojego sklepu spożywczego?

Każdy sklep ma obowiązek zadbać o przejrzystość cenową oferowanego asortymentu. Metkownica to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które umożliwiają wywiązanie się z tego obowiązku. Przy pomocy poręcznego urządzenia możesz łatwo, szybko i skutecznie oznaczyć dostępne produkty cenówką, która nie pozostawi wątpliwości co do ceny. Dzięki temu unikniesz kar, a Twoi klienci docenią przejrzystość i chętnie dokonają zakupów. Jeśli masz obszerny asortyment i szukasz sposobu na to, by przyspieszyć jego oznaczanie, to metkownica do cen znakomicie się tu sprawdzi. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia? Jaki model metkownicy wybrać? Odpowiadamy!


Metkownica do cen – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak wybrać metkownicę do cen? Czym powinno się cechować dobrej jakości narzędzie? Zwróć uwagę na:
 • jakość wykonania – warto, żeby była solidna i wykonana z porządnego tworzywa
 • gabaryty – dobra metkownica powinna być poręczna i nie za ciężka,
 • możliwe treści na metkach – nadruk cyfr od 0 do 9 oraz znaki specjalne to absolutne minimum, które powinna oferować metkownica,
 • ilość rzędów – w zależności od potrzeb możesz wybrać metkownicę, która umożliwia nadruk w jednym lub w dwóch rzędach,
 • wymiana materiałów eksploatacyjnych – wymiana rolki z metkami czy taśmy barwiącej powinna być szybka i intuicyjna.
Dobra etykieciarka zapewni komfortową, szybką i nieuciążliwą pracę.


Jaka metkownica będzie dobrym wyborem?

Wiedząc, że metkownica do cen to przydatne narzędzie, warto rozważyć poszczególne modele produktów. Szczególnie polecane są m.in.:
 • metkownica Judo – solidnie, niewielkie narzędzie, które umożliwia dwurzędowy wydruk cyfr od 0 do 9 oraz różnych znaków specjalnych, takich jak “zł”, “kg” i wiele innych. To prosta i intuicyjna konfiguracja, a wymiana rolek tuszujących i z metkami jest bardzo szybka.
 • metkownica Kendo – porządna, jednorzędowa metkownica, która umożliwia wydruk cyfr od 0 do 9 oraz znaków specjalnych. Materiały eksploatacyjne są łatwo dostępne, a regulacja znaków błyskawiczna.
 • metkownica CreenLine – dostępne są dwa rozmiary etykiet 22x12 mm oraz 26x12 mm. To wytrzymała i odporna odbudowa oraz łatwa i szybka wymiana etykiet.
Te 3 modele są bardzo popularne na rynku – wybierając jeden z nich, skutecznie oznaczysz swój asortyment. 


Obowiązek oznaczania produktów – o czym warto pamiętać?

Zasady oznaczania towarów cenami są jasno sprecyzowane. Prowadząc sklep, trzeba zadbać o przejrzystość informacyjną. Nie ma obowiązku oznaczania każdego, pojedynczego produktu ceną – musi być ona jednak ogólnodostępna i dobrze widoczna dla konsumenta w jeden z następujących spososów:
 • na danym towarze,
 • bezpośrednio przy towarze,
 • w pobliżu towaru.
Metkownica pozwala na umieszczenie tej informacji w wygodny sposób na danym produkcie i wszędzie tam, gdzie uznasz za stosowne. Warto też zadbać o odpowiednie przestawienie ceny jednostkowej w przypadku sprzedawania asortymentu na wagę, tj. cenę za litr lub za kilogram.

Nie należy też zapominać o najnowszym obowiązku – od 2023 roku przy ogłoszeniu promocji czy wyprzedaży trzeba wskazać nie tylko aktualną cenę, lecz także najniższą z 30 dni przed obniżką.

Jeśli planujesz akcję promocyjną, dobrym pomysłem, żeby zwrócić uwagę klientów, są naklejki na witryny sklepowe, które o tym poinformują. Sprawdź, jakie wyposażenie sklepów pomoże Ci wywiązać się ze zobowiązań i pomoże Ci w promocji Twojego obiektu.

Ze wszystkich tych zobowiązań dotyczących oznaczania skutecznie pomoże się wywiązać metkownica do cen. Żeby ułatwić sobie pracę i przyspieszyć metkowanie produktów, warto zainwestować w to narzędzie.
Zamknij menu
Przesuń w górę