Liczarka banknotów – jaką wybrać, by spełniała swoją funkcję i pomagała w sprawnym zliczaniu pieniędzy? Jest to pytanie, które często zadają sobie osoby, które chcą zakupić taki sprzęt. Komu jest więc potrzebna i gdzie warto jej używać? Liczarka do banknotów przyda się tak naprawdę w każdym miejscu, gdzie obraca się dużymi sumami pieniędzy. Dzięki niej ryzyko błędu jest mniejsze, a cała procedura liczenia jest szybka. Dzięki temu prowadzenie biznesu jest prostsze. W tym artykule przybliżymy Ci, gdzie używa się liczarek, jak działają oraz co trzeba wiedzieć, by wybrać tę idealną.


Gdzie używa się liczarek banknotów?


Zastanawiasz się, kto używa liczarki do banknotów i monet i czy w Twoim biznesie się przyda? Głównie widzieć je można w bankach – gdzie używa się ich dość intensywnie. Każda wpłata i wypłata środków wiąże się z przeliczeniem danej sumy w liczarce. Maszynki do liczenia pieniędzy wykorzystuje się też na poczcie, czy w instytucjach finansowych. Ale czy to oznacza, że nie przyda się w innych firmach? Oczywiście, że nie. Liczarki banknotów można używać też na magazynach, w sklepach czy kantorze. Pomogą przeliczyć dzienny utarg, czy kwotę, którą musisz wydać klientowi. Używając ich, wyeliminujesz ewentualne błędy, które mogą się pojawić przy ręcznym liczeniu pieniędzy. 
 

Jak działają liczarki do banknotów?


Aby stwierdzić, czy taki sprzęt jest potrzebny do Twojego biznesu, musisz wiedzieć, jak działają liczarki banknotów. Zliczają one banknoty w sposób mechaniczny. Umieszczasz pieniądze w zasobniku i wybierasz odpowiednią funkcję. Liczarki do pieniędzy wertują banknoty i wtedy liczą je, odliczają z pliku konkretną ilość lub zsumują kilka operacji. Potem wynik pojawia się na wyświetlaczu. Warto też wiedzieć, że urządzenia te wykrywają fałszywe pieniądze. 


Co trzeba wiedzieć o liczarkach i jaką wybrać?


Liczarki i sortownice do monet są bardzo przydatne w wielu barażach, gdzie obraca się dużą ilością pieniędzy. Dziś praktycznie już każde takie urządzenie ma światło UV, które wykrywa fałszywe banknoty. O czym jeszcze warto pamiętać, kupując liczarkę do banknotów? Oto kilka ważnych kwestii:

  • możliwość wyboru waluty – ma szczególne znaczenie dla kantorów, gdzie nie zawsze liczy się złotówki;
  • system kontroli fałszywych banknotów – minimum to UV. Najlepsze liczarki mają też system SD, czyli kontrolę rozmiaru, MG – kontrola metaliczności farby oraz TH – grubość papieru;
  • opcje liczenia – liczarki do banknotów mogą odliczać, sumować, liczyć ilość d 0;
  • system rozpoznawania sklejonych banknotów – przydatna funkcja, dzięki której nie wydasz więcej, niż musisz. Nie ma więc ryzyka, że stracisz pieniądze;
  • autodiagnostyka urządzenia – dzięki temu będziesz wiedzieć kiedy liczarka do banknotów się popsuje;
  • pojemność podajnika i odbiornika – musisz dostosować ją do ilości pieniędzy, które zazwyczaj przeliczasz. Jeżeli są to większe sumy, wybierz podajnik, który zmieści większą ilość gotówki. Dzięki temu liczenie będzie szybsze;
  • prędkość liczenia – ma istotne znaczenie. Nie chcesz przecież kupić urządzenia, które będzie liczyć w podobnym tempie, jak Ty w ręczny sposób.

Kiedy zdecydujesz się na zakup urządzenia i będziesz zastanawiać się jaki sprzęt do liczenia pieniędzy wybrać, to przeanalizuj te wszystkie funkcje. Zastanów się, czy poszczególne z nich są Ci potrzebne, czy nie. To pozwoli wybrać liczarkę do banknotów, która będzie spełniała Twoje oczekiwania i będzie idealna dla prowadzonego przez Ciebie biznesu. Jeżeli przeliczasz też dużą ilość bilonu, możesz rozważyć też zakup wagi do pieniędzy.


Podsumowanie


Liczarki do banknotów, to przydatny sprzęt do każdego miejsca, gdzie przewija się duża gotówka. Eliminują ryzyko błędu, co gwarantuje, że nie stracisz pieniędzy przez rozkojarzenie czy pośpiech. Dzięki nim możesz też zaoszczędzić czas. Szybciej rozliczysz utarg, czy wypłacisz klientowi konkretną sumę. Pomogą też w odkryciu fałszywych pieniędzy, których Ty możesz nie zauważyć. Te wszystkie czynniki powodują, że warto zainwestować w liczarki do banknotów w większości przedsiębiorstw i warto zainwestować w takie urządzenie. 

Zamknij menu
Przesuń w górę