Znaki ewakuacyjne i informacyjne należą do znaków BHP, czyli bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak wskazuje ich nazwa, ułatwiają szybką ewakuację z budynku. W miejscu publicznym, takim jak galeria handlowa, muzeum lub biuro, może zdarzyć się sytuacja, kiedy konieczne będzie jak najszybsze opuszczenie obiektu. Wówczas znaki BHP wskażą bezpieczną drogę.

Zamknij
Filter & Sort


Znaki ewakuacyjne – zapewnij bezpieczną ewakuację


Publiczne i prywatne uniwersytety, szkoły oraz przedszkola, a także sklepy, muzea i kina muszą mieć oznakowaną drogę ewakuacji. W miejscach, w których na co dzień pracują ludzie – zarówno niewielkich biurach, jak i ogromnych zakładach – również powinny znaleźć się znaki ewakuacyjne i przeciwpożarowe. Bez znaków BHP ewakuacyjnych budynek nie zostanie dopuszczony do użytku. Ewakuacyjne znaki bezpieczeństwa BHP pełnią bardzo ważną funkcję. Moment zagrożenia życia wywołuje u ludzi naturalną panikę – utrudnia ona sprawne opuszczenie budynku. W naszym sklepie znajdziesz tablice BHP, za pomocą których zadbasz o bezpieczeństwo pracowników w razie konieczności ewakuacji oraz oznaczysz drogę zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Znaki BHP ewakuacyjne i informacyjne – charakterystyka


Piktogramy BHP ewakuacyjne mają prosty wygląd. Osoba, która na nie spojrzy, powinna od razu wiedzieć, w jakim kierunku ma się udać, by bezpiecznie opuścić miejsce zagrożenia. Znaki ewakuacyjne mają kształt prostokąta lub kwadratu w białym, fluorescencyjnym obramowaniu. Znajdujący się na znaku piktogram, napis lub strzałki informacyjne także mają biały kolor. Tło znaku jest natomiast zielone. W VKF Renzel, oprócz szyldów ewakuacyjnych, znajdziesz też zielone znaki informacyjne BHP, które zadbają o szybką pomoc poszkodowanym. Wskażą one np.:

  • defibrylator,
  • telefon alarmowy,
  • nosze,
  • prysznic bezpieczeństwa,
  • punkt zbiórki. 

Jeżeli interesują Cię nie tylko zielone znaki ewakuacyjne, zajrzyj do kategorii sklepu - informacja i bezpieczeństwo. Oferujemy w niej m.in.: znaki ostrzegawcze BHP, tablice nakazu, zakazu i piktogramy informacyjne. Ponadto w VKF Renzel znajdziesz przydatne artykuły do promocji towarów

Zamknij menu
Przesuń w górę