Nowy katalog 2022/2023 już czeka! Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. 

Znaki ewakuacyjne i informacyjne należą do znaków BHP, czyli bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak wskazuje ich nazwa, ułatwiają szybką ewakuację z budynku. W miejscu publicznym, takim jak galeria handlowa, muzeum lub biuro, może zdarzyć się sytuacja, kiedy konieczne będzie jak najszybsze opuszczenie obiektu. Wówczas znaki BHP wskażą bezpieczną drogę.

Zamknij
Użyj filtru


Znaki ewakuacyjne – zapewnij bezpieczną ewakuację


Publiczne i prywatne uniwersytety, szkoły oraz przedszkola, a także sklepy, muzea i kina muszą mieć oznakowaną drogę ewakuacji. W miejscach, w których na co dzień pracują ludzie – zarówno niewielkich biurach, jak i ogromnych zakładach – również powinny znaleźć się znaki ewakuacyjne i przeciwpożarowe. Bez znaków BHP ewakuacyjnych budynek nie zostanie dopuszczony do użytku. Ewakuacyjne znaki bezpieczeństwa BHP pełnią bardzo ważną funkcję. Moment zagrożenia życia wywołuje u ludzi naturalną panikę – utrudnia ona sprawne opuszczenie budynku. W naszym sklepie znajdziesz tablice BHP, za pomocą których zadbasz o bezpieczeństwo pracowników w razie konieczności ewakuacji oraz oznaczysz drogę zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Znaki BHP ewakuacyjne i informacyjne – charakterystyka


Piktogramy BHP ewakuacyjne mają prosty wygląd. Osoba, która na nie spojrzy, powinna od razu wiedzieć, w jakim kierunku ma się udać, by bezpiecznie opuścić miejsce zagrożenia. Znaki ewakuacyjne mają kształt prostokąta lub kwadratu w białym, fluorescencyjnym obramowaniu. Znajdujący się na znaku piktogram, napis lub strzałki informacyjne także mają biały kolor. Tło znaku jest natomiast zielone. W VKF Renzel, oprócz szyldów ewakuacyjnych, znajdziesz też zielone znaki informacyjne BHP, które zadbają o szybką pomoc poszkodowanym. Wskażą one np.:

  • defibrylator,
  • telefon alarmowy,
  • nosze,
  • prysznic bezpieczeństwa,
  • punkt zbiórki. 

Jeżeli interesują Cię nie tylko zielone znaki ewakuacyjne, zajrzyj do kategorii sklepu - informacja i bezpieczeństwo. Oferujemy w niej m.in.: znaki ostrzegawcze BHP, tablice nakazu, zakazu i piktogramy informacyjne. Ponadto w VKF Renzel znajdziesz przydatne artykuły do promocji towarów

Zamknij menu
Przesuń w górę