Oferowane przez nas piktogramy ostrzegawcze pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu pracy. Jeżeli chcesz, by Twoi pracownicy wiedzieli, kiedy zachować większą ostrożność, aby zapobiec zagrożeniu swojego zdrowia, skorzystaj z propozycji VKF Renzel. 

Zamknij
Filter & Sort


Piktogramy ostrzegawcze – konieczne w zakładzie pracy


Jednym z obowiązków pracodawcy jest zaopatrzenie zakładu produkcyjnego, biura lub placu budowy w tablice ostrzegawcze. Jeżeli dojdzie do zagrożenia życia czy utraty zdrowia pracownika w miejscu, które jest niebezpieczne, ale nieoznaczone żółtym znakiem BHP, pracodawca poniesie konsekwencje pieniężne i prawne. Symbole ostrzegawcze musisz dobrać w zależności od tego, jakiego rodzaju zagrożenia mogą się zdarzyć w poszczególnych pomieszczeniach. Przed czym przestrzegają tabliczki ostrzegawcze BHP? Zalecają ostrożność w przypadku obecności substancji toksycznych, napięcia elektrycznego i gorącej powierzchni, której dotknięcie może skutkować oparzeniem. Piktogramy ostrzegawcze często przedstawiają zagrożenia związane z chemią. Jak widzisz, żółte znaki ostrzegawcze w pracy dotyczą naprawdę poważnych niebezpieczeństw związanych z życiem ludzkim. 


Tablice ostrzegawcze – charakterystyka


Piktogramy ostrzegawcze przypominają mijane podczas podróży samochodem znaki drogowe. Znak ostrzegawczy to żółte tło w czarnej ramce i czarna grafika. Na tablicy ostrzegawczej może występować m.in. symbol napięcia elektrycznego, ognia czy wybuchającej bomby. Istnieją również znaki ostrzegawcze BHP, które posiadają napis. Nie zawsze bowiem symbol mógłby zostać właściwie zinterpretowany. W takich sytuacjach żółte znaki BHP posiadają krótkie napisy, dzięki którym nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem ostrzeżenia

Znaki ostrzegawcze, a także inne znaki BHP z naszej oferty, zapewnią bezpieczne środowisko pracy. Aby stworzyć miejsce w pełni przyjazne dla pracowników, sprawdź też inne produkty z kategorii informacja i bezpieczeństwo oraz artykuły do promocji towarów VKF Renzel. 

Zamknij menu
Przesuń w górę