Prowadzisz zakład pracy i interesują Cię znaki zakazu BHP, za pomocą których pokażesz, jakie czynności są zabronione w danym miejscu? W VKF Renzel znajdziesz nie tylko tabliczki zakazu dla przedsiębiorstw, lecz także inne znaki BHP zapewniające bezpieczną pracę.

Zamknij
Filter & Sort


Znaki zakazu BHP – zadbaj o bezpieczeństwo


Piktogramy zakazu dla firm wskazują, czego nie wolno robić w zakładzie pracy, na placu budowy, a także w kinie, muzeum, galerii handlowej, urzędzie, banku i sklepie. Jak widać, symbole zakazu możesz spotkać właściwie w każdym miejscu publicznym. Zapewniają one, tak jak inne znaki BHP, bezpieczne funkcjonowanie pracownikom i konsumentom. Dzięki prostocie wyglądu oraz zgodności z międzynarodową normą znaki zakazu dla firm są czytelne właściwie dla każdego. Ważne jest stosowanie ich w miejscach wyjątkowo niebezpiecznych, gdzie ludzie, postępując w nieodpowiedni sposób, mogą stracić zdrowie lub nawet życie. Jeżeli chcesz ochronić swojego pracownika przed zagrożeniem, koniecznie umieść tabliczki zakazu dla firm. Należą do nich m.in. tablice zakazu:

  • palenia tytoniu,
  • używania ognia,
  • dotykania,
  • wejścia nieupoważnionym osobom.

Znaki zakazu BHP znajdziesz w kategorii informacja i bezpieczeństwo w naszym sklepie. 
 

Jak wyglądają tablice zakazu dla przedsiębiorstw?


Piktogramy zakazu dla przedsiębiorstw, tak jak pozostałe znaki BHP, posiadają charakterystyczny wygląd, dzięki któremu szybko je rozpoznasz. Tym bardziej, że są podobne do znaków drogowych. Tabliczki z zakazami mają kształt białego koła z czerwonym obramowaniem. Na ich środku znajduje się czarny piktogram przekreślony czerwoną, wyraźną linią. Dzięki zastosowaniu czerwonego koloru szyldy zakazu mocniej przyciągają uwagę ludzi i powstrzymują przed wykonaniem zabronionego czynu. Umieszczając znak w swoim przedsiębiorstwie, pamiętaj, by usytuować go na linii wzroku patrzących osób. Tablica zakazu powinna być bowiem jak najbardziej widoczna i czytelna dla pracowników. 

Poza znakami BHP dbającymi o bezpieczeństwo Twoich pracowników, w VKF Renzel znajdziesz też artykuły do promocji towarów

Zamknij menu
Przesuń w górę