Jeżeli jesteś pracodawcą, musisz zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników – pomogą Ci w tym oferowane przez nas, zgodne z normami znaki nakazu BHP. W razie sytuacji zagrażającej zdrowiu osoby zatrudnionej w firmie, to przedsiębiorca, który nie oznaczył niebezpiecznego miejsca, ponosi odpowiedzialność.

Zamknij
Filter & Sort


Znaki nakazu BHP dla firm


Nie w każdym miejscu praca jest w pełni bezpieczna. Czasem wykonywanie obowiązków może łączyć się z większym lub mniejszym zagrożeniem zdrowia. Znaki BHP nakazu pozwalają uchronić pracownika przed ryzykiem wypadku związanym ze specyfiką danego miejsca i z użyciem niebezpiecznych substancji lub urządzeń. Znaki nakazu BHP koniecznie należy umieścić w zakładach produkcji i na placach budowy, ponieważ każdy dzień w tego typu miejscach wiąże się z niebezpieczeństwem wypadku. Znaki bezpieczeństwa nakazu przypominają pracownikom o tym, by zachowywali ostrożność i korzystali z ochrony osobistej lub zbiorowej

  • odzieży roboczej, 
  • gogli chroniących oczy,
  • kasku ochronnego,
  • przeciwpyłowej maski.

Jeżeli więc prowadzisz zakład produkcyjny lub zatrudniasz pracowników budowlanych, musisz pamiętać o zadbaniu o piktogramy nakazu dla firm.
 

Znaki BHP nakazu – jak wyglądają?

 

Znaki nakazu ochrony mają charakterystyczny wygląd, który szybko pozwala je odróżnić od pozostałych kategorii znaków. Ich tło ma widoczny z daleka kolor niebieski – powinien on zajmować przynajmniej 50% całej tablicy. Na środku znaku umieszcza się piktogram w białym kolorze. Pokazuje on, co należy zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Tabliczki nakazu nie mają ramki ani przekreśleń. Oprócz znaków nakazujących z obrazkiem, występują znaki nakazu dla przedsiębiorstw z opisem, który jest konieczny w przypadku, gdy zrozumienie piktogramów jest mało intuicyjne.

Jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo w swoim zakładzie pracy i interesują Cię nie tylko znaki nakazu dla firm, zajrzyj do kategorii informacja i bezpieczeństwo. W VKF Renzel znajdziesz również artykuły do promocji towarów.

Zamknij menu
Przesuń w górę