Środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu zapewniają skuteczną ochronę przed bakteriami w sytuacji podwyższonego ryzyka. Na co dzień wykorzystywany w placówkach medycznych, salonach kosmetycznych, domach opieki długoterminowej oraz zakładach, w których istnieje bezpośredni kontakt z żywnością, z powodzeniem może być stosowany w warunkach domowych. Aby płyn do dezynfekcji rąk przyniósł oczekiwane rezultaty, korzystaj z niego zgodnie z informacją na opakowaniu. To ważne, ponieważ większość dostępnych na rynku preparatów aktywuje się po upływie około 15-30 sekund. Środki nadają się zarówno do czyszczenia dużych, jak i małych powierzchni.
Zamknij
Filter & Sort

Skuteczne środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu 

Mycie i dezynfekcja rąk są podstawą bezpieczeństwa - jednym z najbrudniejszych przedmiotów jest telefon komórkowy. Rzeczy, które gromadzą szkodliwe dla nas patogeny jest znacznie więcej, dlatego szczególnie w miejscach, w których przebywa dużo ludzi, niezbędny jest płyn dezynfekujący do rąk. Dzięki temu w znacznym stopniu minimalizuje się ryzyko przenoszenia bakterii. Oferujemy środki do dezynfekcji rąk idealne do:

  • placówek służby zdrowia,
  • biura,
  • centrów handlowych,
  • przedszkola i żłobka,
  • szkoły,
  • sklepu.

Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy płyn dezynfekujący do rąk nie eliminuje wszystkich bakterii i wirusów oraz nie czyści rąk brudnych lub tłustych, tak samo jak słupki odgradzające nie gwarantują 100% bezpieczeństwa. Podstawą powinno być regularne i dokładne mycie rąk za pomocą wody i mydła. Specjaliści zalecają wykonywanie tej czynności po takich sytuacjach jak kontakt z osobą chorą, zjedzenie posiłku, skorzystanie toalety czy wynoszenie śmieci. Mycie rąk powinno być nawykiem, natomiast preparat do dezynfekcji rąk dodatkiem do skutecznej ochrony przed bakteriami

Czy płyny do dezynfekcji rąk niszczą skórę?

Preparat do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu jest silnym środkiem, dlatego narusza naturalną barierę ochronną naskórka dłoni. W naszej ofercie znajdziesz żel antyseptyczny, który skutecznie eliminuje bakterie, ale jednocześnie ma efekt nawilżający i wchłania się w kilka sekund. Dodatkowo warto jednak stosować balsamy i kremy o silnym działaniu nawilżającym.

Zamknij menu
Przesuń w górę